Opis produktu

Czujniki ciśnienia dostarczane przez Dytran cechuje wysoka niezawodność oraz dokładność pomiaru. W ofercie są zarówno przetworniki ładunkowe jak i IEPE. Przetworniki ciśnienia Dytran są dostępne dla wielu zakresów pomiarowych i znajdują zastosowanie dla różnych warunków środowiskowych. Dostarczamy również mikrofony do pomiarów ciśnienia akustycznego. Wszystkie przetworniki mogą posiadać standard TEDS.

Przetworniki napięciowe

Standard IEPE odnosi się do typu przetworników piezoelektrycznego (PE) z wewnętrzną elektroniką (IE), który umożliwia konwersję sygnału ładunkowego na sygnał napięciowy o niskiej impedancji. Zalety przetworników IEPE:

  • nie jest wymagana duża wiedza i doświadczenie w instalacji;

  • można korzystać z długich przewodów bez konsekwencji wzrostu szumów.

Przetworniki ciśnienia akustycznego

Dostarczamy zestawy mikrofonowe jako kompletne i odpowiednio skalibrowane przetworniki. Dysponujemy mikrofonami pomiarowymi w wielu typach obejmujących różne zakresy częstotliwości, dynamiki oraz pasujące do różnych zastosowań i standardów.

Przetworniki ładunkowe

Zasada działania przetworników ładunkowych opiera się na odkształceniu elementu piezoelektrycznego, który wytwarza ładunek elektryczny proporcjonalny do ruchu mechanicznego. Zalety czujników PE:

  • Wysoka dynamika sygnału;

  • Mała masa i rozmiar przetwornika;

  • Zalecane w aplikacjach z bardzo wysokimi lub niskimi temperaturami.

Przedwzmacniacze ładunkowe

Przeznaczone są do użytku z przetwornikami ładunkowymi. Konwertują sygnał ładunkowy o wysokiej impedancji na sygnał napięciowy.

Akcesoria

Wraz z przetwornikami wielkości dynamicznych dostarczamy wszystkie niezbędne do przeprowadzenia pomiarów akcesoria.

Dytran Instruments

Inżynierowie Dytran wykorzystują szeroką gamę technologii do projektowania przetworników piezoelektrycznych oraz zmienno-pojemnościowych DC-MEMS, które są optymalnie dostosowane do aplikacji począwszy od testów laboratoryjnych po pomiary poligonowe.