Opis produktu

Przetworniki siły Dytran spełniają wysokie wymagania dotyczące jakości, zapewniając dużą dokładność pomiaru oraz niezawodność w działaniu. W ofercie są zarówno przetworniki ładunkowe jak i IEPE. Czujniki siły są dostępne w szerokiej gamie potrzeb zarówno dla zakresu pomiarowego, warunków środowiskowych oraz dla rozmiaru przetwornika. Dytran dostarcza również szeroki wybór młotków modalnych, optymalnych dla każdej aplikacji opierającej się na analizie modalnej. Wszystkie przetworniki Dytran mogą posiadać standard TEDS.

 

Młotek modalny

Młotki modalne Dytran są wyposażone w specjalny piezoelektryczny przetwornik siły z kompensacją przyspieszenia w głowicy młotka, zapewniający płynne spektrum częstotliwości.

Przetworniki napięciowe

Standard IEPE odnosi się do typu przetworników piezoelektrycznego (PE) z wewnętrzną elektroniką (IE), który umożliwia konwersję sygnału ładunkowego na sygnał napięciowy o niskiej impedancji. Zalety przetworników IEPE:

  • nie jest wymagana duża wiedza i doświadczenie w instalacji;

  • można korzystać z długich przewodów bez konsekwencji wzrostu szumów.

Przetworniki ładunkowe

Zasada działania przetworników ładunkowych opiera się na odkształceniu elementu piezoelektrycznego, który wytwarza ładunek elektryczny proporcjonalny do ruchu mechanicznego. Zalety czujników PE:

  • Wysoka dynamika sygnału;

  • Mała masa i rozmiar przetwornika;

  • Zalecane w aplikacjach z bardzo wysokimi lub niskimi temperaturami.

Przedwzmacniacze ładunkowe

Przeznaczone są do użytku z przetwornikami ładunkowymi. Konwertują sygnał ładunkowy o wysokiej impedancji na sygnał napięciowy.

Akcesoria

Wraz z przetwornikami wielkości dynamicznych dostarczamy wszystkie niezbędne do przeprowadzenia pomiarów akcesoria.

Dytran Instruments

Inżynierowie Dytran wykorzystują szeroką gamę technologii do projektowania przetworników piezoelektrycznych oraz zmienno-pojemnościowych DC-MEMS, które są optymalnie dostosowane do aplikacji począwszy od testów laboratoryjnych po pomiary poligonowe.