Opis produktu

Dytran dostarcza wysokiej jakości przetworniki przyspieszenia, które cechuje niezawodność oraz wyjątkowa dokładność pomiaru. W ofercie mamy zarówno przetworniki ładunkowe jak i IEPE. Czujniki drgań Dytran spełniają wymagania klientów zarówno dla zakresu pomiarowego, warunków środowiskowych oraz dla rozmiaru przetwornika. Wszystkie przetworniki Dytran mogą posiadać standard TEDS.

Przetworniki IEPE

Standard IEPE odnosi się do typu akcelerometru piezoelektrycznego (PE) z wewnętrzną elektroniką (IE), który umożliwia konwersję sygnału ładunkowego na sygnał napięciowy o niskiej impedancji. Zalety przetworników IEPE:

  • nie jest wymagana duża wiedza i doświadczenie w instalacji;

  • można korzystać z długich przewodów bez konsekwencji wzrostu szumów.

Przetworniki ładunkowe

Zasada działania akcelerometru opiera się na zależności masy sprężyny, w której naprężenie jest generowane względem do amplitudy i częstotliwości ruchu dynamicznego. W przetworniku piezoelektrycznym (PE) odkształcenie to jest przykładane bezpośrednio do elementu piezoelektrycznego, który wytwarza ładunek elektryczny proporcjonalny do ruchu mechanicznego. Zalety czujników PE:

  • Wysoka dynamika sygnału;

  • Mała masa i rozmiar przetwornika;

  • Zalecane w aplikacjach z bardzo wysokimi lub niskimi temperaturami.

Wzmacniacze ładunkowe

Przeznaczone są do użytku z przetwornikami ładunkowymi. Konwertują sygnał ładunkowy o wysokiej impedancji na sygnał napięciowy.

Kondycjonery sygnału

Dostarczamy kondycjonery sygnałów firmy DYTRAN do zabudowy w szafach 19″ Rack oraz wolnostojące.

Akcesoria

Wraz z przetwornikami wielkości dynamicznych dostarczamy wszystkie niezbędne do przeprowadzenia pomiarów akcesoria.

Dytran Instruments

Inżynierowie Dytran wykorzystują szeroką gamę technologii do projektowania przetworników piezoelektrycznych oraz zmienno-pojemnościowych DC-MEMS, które są optymalnie dostosowane do aplikacji począwszy od testów laboratoryjnych po pomiary poligonowe.